• Nadal z troską i smutkiem prosimy Wiernych dzisiaj i w całym Wielkim Tygodniu o pozostanie w domach, skorzystanie z dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej Mszy Św. i uczestniczenie w niej za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Zachęcamy wszystkich do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa. Na każdej Mszy Św. w dniu dzisiejszym poświęcimy palmy.
 • Z naszego kościoła transmitujemy na żywo Nabożeństwa w następującym porządku:
  - niedziela – Msza Św. o godz. 11.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00 i dodatkowo Msza Św. o godz. 20.00;
  - w dni powszednie: Msza Św. o godz. 18.00;
  - w Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.30,
  - w Wielki Czwartek – Adoracja w Ciemnicy i Wielki Piątek – Adoracja w Grobie – 21.30 – 22.00
  - w Wielki Piątek – Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego z Koronką, a po niej Droga Krzyżowa o godz. 15.00,
                              - Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża – godz. 18.30;
  - w Wielką Sobotę – Nowenna do Miłosierdzia Bożego z Koronką – godz. 18.00
                              - Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 18.30;
  - w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Św. rezurekcyjna – godz. 6.00,
                            - Msza Św. – godz. 11.30
  - Msza Św. – godz. 20.00;
 • W naszym kościele Msze Św. w dniu dzisiejszym i do środy będą sprawowane bez zmian, jednak pamiętajmy o zaleceniach – łącznie o 5 osobach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz świątyni podczas nabożeństw. Pozwólmy uczestniczyć w nich tym osobom, które prosiły o daną intencję mszalną. Dlatego od dzisiaj wchodzimy do naszej Świątyni przez zakrystię. Stosujmy się do tego. Gdyby na którejś Mszy Św. ta liczba została przekroczona, to poprosimy część wiernych o przejście do dolnego kościoła.
 • Ograniczenie do 5 osób uczestniczących w liturgii dotyczy również pogrzebów, więc prosimy o udział w liturgii pogrzebowej jedynie najbliższych.
  Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafii nie będzie zatem spowiedzi rekolekcyjnej w zwyczajnej formie. Spowiadamy w naszym domu katechetycznym – w normalnych godzinach, ale pamiętajmy o zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).

Należy:

wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty (z postanowieniem przystąpienia do niego przy najbliższej okazji),

zrobić rachunek sumienia i w odniesieniu do wykrytych grzechów postanowić nie popełniać ich w przyszłości (jak w ramach przygotowania do spowiedzi sakramentalnej),

wzbudzić w sobie żal za popełnione grzechy ze względu na miłość do Boga – tak uczciwie, jak tylko potrafimy,

przyjąć Komunię świętą (sakramentalnie lub duchowo).

Dobrze byłoby również podjąć się jakiegoś umartwienia w ramach pokuty za grzechy.

Miłosierdzie Boże nie zna granic dla tych, którzy w skrusze do Niego przychodzą W przypadku wątpliwości można skontaktować się z Księżmi telefonicznie.

 • Spowiedź św. do środy odbywa się w wyznaczonych godzinach – w Domu Katechetycznym, gdyby ktoś chciał przystąpić do spowiedzi w innym terminie, to prosimy o telefon do ks. Dyżurnego. Od czwartku do soboty włącznie spowiadać będziemy w domu katechetycznym od 8.00 do 18.00.
 • Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – szczególny czas przeżywania tajemnicy naszego odkupienia. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia w naszym kościele:
  Wielki CzwartekMsza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 - nie będzie Mszy św. przed południem.
  Po Mszy Św. indywidualna Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00, jako, że w kościele może jednocześnie przebywać tylko 5 osób, to wchodzimy przez zakrystię.
  Wielki Piątek – Dzień, w którym Kościół nie sprawuje Mszy Św. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
    6.00 – rozpoczęcie Adoracji w „Ciemnicy”  (do godz. 24.00)                                                              
  15.00Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa                                 
  18.30 – LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU
  Po Nabożeństwie Męki Pańskiej indywidualna adoracja w Grobie Pańskim do 24.00
  Wielka Sobota
    6.00 – Rozpoczęcie Adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim (do godz. 18.00)      
  NIE BĘDZIE ŚWIĘCENIA POKARMÓW
  18.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego z Koronką
  18.30 – LITURGIA WIELKIEJ SOBOTY
 • W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, w tym roku, niech Ojciec Rodziny poprowadzi wspólną modlitwę przed śniadaniem Wielkanocnym. Tekst tej modlitwy znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności.
 • Baranki „Caritas” na stół Wielkanocny są do nabycia w zakrystii oraz w domu katechetycznym. Od każdego baranka 6 zł. przekazujemy Caritas diecezji, a pozostała część ofiary przeznaczona jest na pomoc dzieciom z naszej parafii. Bóg zapłać za otwarte serca.
 • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiegoprocesja Rezurekcyjna po kościele – o godz. 6.00
 • Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszych domach o godz. 20.30 w intencji chorych i tych, którzy nimi się opiekują.
 • Wszystkim Ofiarodawcom wpłacającym ofiary na konto parafialne jeszcze raz serdecznie dziękujemy za troskę i pamięć o parafii. Bóg zapłać.
 • Wszelkie spotkania Grup Duszpasterskich do odwołania zostają zawieszone.
 • Ciężko będzie nam wszystkim przeżyć ten Wielki Tydzień, jedynie duchowo łącząc się z Chrystusem Ofiarującym się za nas na Ołtarzu. Szczególnie mocno odczuwamy to my, kapłani, którzy mamy Was prowadzić do Chrystusa, a teraz zmuszeni jesteśmy do tego, by pozwalać jedynie 5 osobom na uczestniczenie w liturgii. Tym bardziej prosimy, módlcie się za nas i bądźcie z nami poprzez transmisje internetową z naszego kościoła. Bądźcie pewni, że i my ogarniamy Was codziennie naszą modlitwą. Niech Dobry Bóg zachowa Was w zdrowiu i bezpieczeństwie, a Matka Boża Różańcowa otoczy płaszczem Swej opieki. Szczęść Boże!
 • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Eugeniusz Kulczyk oraz śp. Adam Łatka. Obejmijmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych modlitwą: „Wieczne odpoczywanie…”