• Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech radość poranka Zmartwychwstania Pańskiego owocuje w naszej codzienności zwycięstwem nad słabością, grzechem i wszelką niedoskonałością naszych serc. Niech Zmartwychwstały błogosławi każdemu z nas, obdarzy takimi łaskami, jakich najbardziej mu trzeba do wytrwania w świętości na co dzień, da zdrowie i siły do dzielenia się dobrem, miłością i życzliwością. Niech nie zabraknie nam gorliwości i mocy wiary, byśmy każdego dnia, wszędzie gdzie jesteśmy głosili naszym życiem: Pan rzeczywiście zmartwychwstał i jest obecny razem z nami. Szczęść Boże.
  • Sakramentu chrztu św. udzielimy dzisiaj i jutro na Mszy Św. o godz. 13.00.
  • Dzisiaj i jutro po Mszy Św. o 17.00, a od wtorku po Mszy o 18.00 odprawiać będziemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  • Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w Liturgię Wielkiego Tygodnia składamy serdeczne podziękowania: Księżom za posługę w konfesjonale i sprawowanie liturgii, Siostrom, p. Organiście, s. Annie i naszym Górnikom za piękny, sprzyjający modlitwie wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Służbie liturgicznej, Asyście Górniczej za czuwanie przy Grobie Pańskim, Panom Kościelnym i Panu Organiście za oprawę liturgii, Paniom dbającym o czystość w kościele, Katechetkom i wszystkim Grupom Parafialnym i duszpasterskim za czynny udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tak licznie i czynnie uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe dla potrzebujących. Zespołowi Charytatywnemu i młodzieży za pomoc przy rozdzielaniu darów żywnościowych potrzebującym. W imieniu dzieci dziękujemy Wszystkim osobom, które przygotowały i rozprowadzały palmy w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Jutro II Dzień Świąt – Msze Św. będą w porządku niedzielnym, składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 18.30 w kancelarii.
  • W przyszłą niedzielę przypada niedziela Miłosierdzia Bożego na godz. 15.00 zapraszamy wówczas na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację w Godzinie Miłosierdzia, której przewodniczyć będzie Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
  • Przeżywamy Oktawę Wielkanocy, dlatego liturgia nie dopuszcza żadnych innych świąt i uroczystości. Uroczystość św. Wojciecha z tej racji została przeniesiona w liturgii na poniedziałek 29 kwietnia. Jednakże Msze Św. w intencji śp. ks. Prałata Wojciecha odprawione będą w najbliższy wtorek. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • Natomiast w czwartek swoje imieniny obchodzi na Wikariusz - ks. Marek Mierzwa. Życzymy ks. Markowi obfitych Bożych łask, zdrowia i błogosławieństwa we wszelkich poczynaniach. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan umacnia Księdza w posłudze wśród nas i pozwoli cieszyć się radością owoców tej posługi. Szczęść Boże.
  • Jak już sygnalizowaliśmy Piesza Śląska Pielgrzymka do Łagiewnik będzie nocować w naszej parafii z 2 na 3 maja. Proszę o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii chętnych do przyjęcia Pielgrzymów na nocleg. W tym roku będzie więcej Pielgrzymów, więc dla nikogo nie powinno ich zabraknąć.
  • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Feliks Pietrzyk, śp. Grażyna Grabowska oraz śp. Maciej Sikora. Obejmijmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych modlitwą: „Wieczne odpoczywanie…”