• Przeżywamy dzisiaj Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji Krakowskiej. Nabożeństwo różańcowe odprawimy dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00, a w dni powszednie odprawiamy je o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy: 
  - we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 • Spotkanie Pomocników Matki Kościoła będzie w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
 • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 18.30 w kancelarii parafialnej.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek z okazji „Dnia Papieskiego”. Złożyliśmy 5.321,57 zł.
 • Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wielu z nas po okresie wakacyjnym posiada pojedyncze monety z całego niemal świata, a także nie będące już w obiegu monety z czasu PRL-u (wiemy o tym, bo ciągle pojawiają się „na składce”). Pojedyncze nie stanowią dla nas prawie żadnej wartości, ale natomiast, gdy zabierze się ich więcej można sprzedać je w pakietach po kilkadziesiąt sztuk, czy wręcz – „na wagę”, a dochód z tego można przeznaczyć na szlachetny cel. Dlatego w naszym kościele odbędzie się taka składka. Na stoliku za ławkami wystawiona jest skrzynka, do której do 3 listopada można wrzucić takie monety. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby Polskich Misjonarzy z zakonu Karmelitów Bosych w Usolu Syberyjskim w Rosji, gdzie pracuje nasz Rodak – o. Paweł Badziński. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • W przyszła niedzielę w naszym Mieście tradycyjnie odbędzie się Korowód Świętych, do udziału w którym zapraszamy dzieci i młodzież. Rozpoczęcie nastąpi o 16.45 w naszym kościele, o 17.00 będziemy uczestniczyć we Mszy Św., a następnie Korowód wyruszy do kościoła św. Jana Chrzciciela na Kościelcu. Zachęcamy do udziału, dzieci, niech przebiorą się za ulubionych Świętych.
 • Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe. Można je zabrać, wypełnić i złożyć w kancelarii lub zakrystii. W zakrystii i kancelarii można również zgłosić wypominki roczne, które są czytane w czasie różańca w każdą niedzielę o 7.20 oraz o 9.10
 • Akcja Katolicka rozprowadza przed kościołem październikowy numer "Parafialnika". Zachęcamy do lektury.
 • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Helena Kuc, śp. Krystyna Natkaniec oraz śp. Stanisław Madej – którego pogrzeb odbył się w kościele św. Jana Chrzciciela na Kościelcu. Obejmijmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych modlitwą: „Wieczne odpoczywanie…”