W sprawach pogrzebowych należy:

- zgłosić się w kancelarii parafialnej i wstępnie ustalić terminu pogrzebu, gdyż w sprawach związanych z pochówkiem zmarłych i grobami na cmentarzu parafialnym i komunalnym, zarząd cmentarza przyjmuje codziennie (oprócz niedziel) w godz. 9.00 – 12.00 w kancelarii parafialnej parafii Św. Mikołaja (ul. Mickiewicza 5) lub pod nr telefonu: 32 623 26 24.

DOPIERO PO POTWIERDZENIU W ZARZĄDZIE CMENTARZA i w naszej KANCELARII PARAFIALNEJ termin pogrzebu zostaje ustalony.
- przedstawić akt zgonu z USC
- przedstawić świadectwo zaopatrzenia sakramentem namaszczenia chorych
(przyjęcia sakramentów świętych wydane przez kapelana szpitala jeśli zgon nastąpił w szpitalu)

 UWAGA - w wypadku jeśli posługa dotyczy osoby nie z naszej parafii konieczne jest zezwolenie z parafii zamieszkania.

 

 

 

Ewangelia dnia

Łk 21, 5-11 Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».

Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».

Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».